הוספת MIME Types ל - Web.Config

נניח שתרצו להעשיר את האתר שלכם עם קבצי וידאו ואודיו. לכאורה, כל מה שעליכם לעשות הוא להעתיק את הקבצים לספריה המתאימה ולפנות אליה באמצעות נגן וידאו או אפילו קישור פשוט נכון? אז זהו שזה לא נכון. השרת לא אמור לאפשר גישה לקבצים כמו קבצי mp4 או ogg ולכן פניה לקובץ כזה תניב הודעת שגיאה בנוסח:

  Error 404.3 - mime type missing!

הסיבה לכך שהשרת שלכם יימנע מלאפשר גישה לקבצי הוידאו והאודיו שלכם היא שמלכתחילה מיקרוסופט הגדירה לו שאין לאפשר גישה לקבצים מסוג שהוא אינו מכיר. תארו לעצמכם מה היה קורה אם השרת היה מאפשר גישה לכל סוג של קובץ, מה היה קורה אז לקבצי הנתונים שלכם, לקבצי הקוד ועוד - השרת היה פשוט מאפשר גישה לכל אחד מהם.

לכן, כאשר נרצה לאפשר גישה לקבצים מסוג שלא הוגדר עדיין לשרת שעליו לאפשר גישה אליו יהיה עלינו להגדירו. מטרת מדריך קצר זה היא להסביר כיצד נוכל לעשות זאת על ידי הגדרת הקבצים בקובץ ה - web.config שלנו.

"השרת שעליו נמצא האתר שלכם אינו אמור לאפשר גישה לקבצים כגון mp4 או ogg אלא אם כן הגדרתם לו אחרת באמצעות הוספת mime types"

דוגמת קוד להגדרת קובץ mp4 ו - ogg בקובץ web.config

<configuration>
   <system.webServer>
     <staticContent>
       <mimeMap fileExtension=".mp4" mimeType="video/mp4" />
       <mimeMap fileExtension=".m4v" mimeType="video/m4v" />
       <mimeMap fileExtension=".ogg" mimetype="video/ogg" />
       <mimemap fileExtention=".ogv" mimetype="video/ogv" />
     </staticContent>
   </system.webServer>
</configuration>

כפי שאתם יכולים לראות את כל ההגדרות נעשה באזור ה - configuration של קובץ - web.config שלנו. ביכולתנו להגדיר באזור זה כמה סוגי קבצים שנרצה.

 

לתשומת לבכם: דוגמת קוד זו מיועדת לעבודה עם שרת חלונות המריץ IIS7


 
© 2010-2013  www.Devschool.co.il | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש