הוספת Meta Tags לדף ASP.NET בעזרת קוד

Meta Tags בדף HTML כגון < Keywords> או <Description> ניתן למצוא כמעט בכל דף HTML. תגים אלה יש למקם בתוך ה - Header של דף ה - HTML.

הבעיה היא שב - ASP.NET בדפים שבהם משתמשים ב - Master Pages לא ניתן למקם בתוך הדף עצמו את תווי המטה אלא רק ברמת ה - Master page. כתוצאה מכך כל הדפים הבנים לדף המאסטר נושאים את אותם תגים. לא בדיוק ידידותי למשתמש או למנוע החיפוש. דוגמה לתגים אלה בקוד HTML רגיל תיראה למשל כך:

למרות שרבים טוענים שכיום מנועי החיפוש אינם עושים שימוש בתגים אלה, מי שבאמת מכיר את הנושא יודע שאין הדבר נכון, בכל מקרה לא לגמרי נכון. אמנם בעבר ייחסו מנועי החיפוש חשיבות רבה יותר לתגי המטה דטה אולם גם כיום יש להם חשיבות, בוודאי במנוע החיפוש Bing של מיקרוסופט ואף גוגל עצמה מייחסת חשיבות מסוימת לתגים אלה. כל מי שעבד עם כלי ה - web master של גוגל יודע כי הם יודעים לציין בדיוק באילו דפים נעשה שימוש בתגים אלה ובאילו לא נעשה שימוש, והאם השימוש שנעשה עונה על הסטנדרטים של גוגל.

לבעיית כתיבת ה - Meta tags הזו ב - ASP.NET ישנם שני פתרונות קלים:

  • החלפת מיקום ה - Content place ב - Master Page;

  • הכנסת התגים לדף באופן דינמי באמצעות קוד;

החלפת מיקום ה - Content place ב - Master Page - כברירת מחדל כאשר אנו יוצרים Master Page חדש ב - Visual Studio ייראה קוד ה - HTML שלנו כך:


יש לשים לב שה - Content Place Holder (מסומן במסגרת אדומה) נמצא בתוך האלמנט Body (מסומן במסגרת ירוקה). הבעיה עם זה היא שבתוך האלמנט BODY לא ניתן להכניס מטה תגים כגון Keywords ו - Description. הפיתרון לכך הוא לשנות את המיקום של ה - Content place holder ולשים אותו בתוך האלמנט Head. פשוט וקל.

כך תיראה דוגמה להחלפה כזו:

כעת ניתן לכתוב ספציפית עבור כל דף כל Meta tag שאנו חפצים בו. כמובן שאם יש לנו צורך ב - Place holder בתוך האלמנט Body אנו יכולים להוסיף אחד גם לשם, שכן ניתן לשים יותר מ- Content place holder אחד בתוך Master page.


הכנסת תגים לדף באופן דינמי באמצעות קוד

הדרך האחרת להכנסת Meta Tags לתוך דף ASP.NET העושה שימוש ב - Master page היא לעשות זאת באמצעות קוד. הדרך לכך היא פשוט להשתמש ב - Page_Load ובאירוע זה להכניס לדף כל מה שאנו צריכים.

להלן דוגמה לקוד כזה:

Dim tag As HtmlMeta = New HtmlMeta()
tag.Name = "Keywords"
tag.Content = "ASP.NET, Meta tags,code sample, Master page"
Header.Controls.Add(tag)

כאמור את הקוד הזה יש להכניס לתוך ה - Page_Load של העמוד שעליו עובדים. את שם ה - Tag ניתן לשנות כמובן וכן את ה - Content של ה - Tag וזאת בהתאם לנושאים שבהם הדף עוסק.

חובה להזכיר כאן, שכיום מנועי החיפוש חכמים ואין להכניס סתם מילים לא רלוונטיות כמילות מפתח ולצפות שמנוע החיפוש יתגמל אתכם על כך. השתמשו רק במילים רלוונטיות ואל תגזימו במספר המילים. 
© 2010-2013  www.Devschool.co.il | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש