מחזור החיים של דף ASP.NET

מחזור החיים של דף ASP.NET מתחיל מרגע שמתקבלת בקשה מהלקוח (הדפדפן), שרת האינטרנט לוכד את הבקשה ובדרך כלל מעביר אותה לדף aspx שאליו מוענה הבקשה. לפני כן על השרת להחליט האם הדף המבוקש נמצא ב – Cash של השרת או שעליו לבצע יצירה מלאה של הדף (rendering). מרגע שהבקשה מועברת לדף, המתודה ProcessRequest () מופעלת והיא מצידה מפעילה שרשרת של אירועים (events) בסדר קבוע.

"כל דף ASP.NET הינו בעל מחזור חיים קבוע. סדר האירועים אינו ניתן לשינוי ואינו נמצא בשליטת המתכנת. הבנת סדר האירועים תקל עלינו לבצע משימות תכנותיות שונות ומגוונות תוך ניצול האירועים השונים בדף"

סדר האירועים בדף ASP.NET

1. PageInit

2. LoadViewState

3. LoadPostData

4. Page_Load

5. RaisePostDataChangedEvent

6. RaisePostBackEvent

7. Page_PreRender

8. SaveViewState

9. Page_Render

10. Page_UnLoad

האירועים השימושיים ביותר במחזור החיים של דף ASP.NET

Page_Init – ישמש אותנו בדרך כלל כדי ליצור אובייקטים על הדף בצורה דינמית (Controls).

LoadViewState – אירוע זה מתרחש רק אם וכאשר הדף הוחזר לשרת (Postback). בזמן האירוע משוחזר. מצבו האחרון של הדף לפני שהוחזר לשרת. אם ברצוננו להשפיע על מצב הדף המשוחזר זה המקום לעשות זאת.

LoadPostData – בשלב זה של יצירת הדף בשרת השרת מעדכן את כל המידע באובייקטים שעל הדף ואשר מוגדר להם שיש לעדכן אותם באירוע זה. אם ברצוננו לשנות מידע באחד ה – Controls זה המקום לעשות זאת.

Page_Load – השימושי מכולם. בשלב זה נקשור בדרך כלל Controls לבסיס הנתונים.

סיכום

לכל דף ASP.NET ישנו מחזור אירועים קבוע. הבנת מחזור אירועים זה ותפקידו של כל אירוע במחזור מאפשרת לנו לכתוב קוד טוב ויעיל יותר.


 
© 2010-2013  www.Devschool.co.il | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש